אודות התנועה

תנועת הפדרציה היא תנועה ציבורית רעיונית המקדמת תפיסה מדינית חדשה ליציבות איזורית ושגשוג. התנועה קוראת להחלת החוק הישראלי על יהודה ושומרון והענקת אזרחות ישראלית לתושבים הערבים של יו"ש, תוך השארת ההתנחלויות ביו"ש על כנן והשארת צה"ל ככוח הצבאי היחיד בין הים והירדן (ללא רצועת עזה).  התנועה שמה לה למטרה להנהיג בישראל שלטון אזורי, בדומה למשטר הקיים באחדות מהמדינות המפותחות בעולם -  כמו שווייץ, בלגיה וארצות הברית.

שטח המדינה, כולל יו"ש, יחולק ל-30 קנטונים – מחוזות אוטונומיים שינהלו את ענייניהם הפנימיים לפי צרכיהם וראות עיניהם, תחת חוקה פדרלית ששומרת על זכויותיהם של כולם. לכל קנטון יהיו ממשלה ומועצה משלו, שיחוקקו חוקים מקומיים וינהלו את ענייני החינוך, השלטון המקומי, השיטור, התכנון והדיור, בעוד שהממשלה הפדרלית תנהל את ענייני הביטחון, החוץ והמאקרו-כלכלה. כנסת ישראל תוגדל ובנוסף למועצה המחוקקת הקיימת, תוקם מועצה נוספת שתייצג את הקנטונים.

בתנועת הפדרציה מאמינים כי החלת החוק הישראלי ביו"ש ומתן זכויות אזרח לתושביה היא כיום הפתרון הריאלי היחיד לסכסוך הישראלי-ערבי שאיננו כרוך בהוצאת מאות אלפי תושבים מבתיהם, וכי משטר פדרלי בין הים והירדן יעניק לכל התושבים ביטחון, שקט ושגשוג כלכלי וחברתי. התנועה עורכת כנסים ומפגשים עם אזרחים, פעילים ומובילי דעה בכל רחבי הארץ במטרה להפיץ את רעיון כינון המשטר הפדרלי ולהשפיע על דעת הקהל ומקבלי ההחלטות.

הנהלת התנועה

עמנואל שחף

עמנואל שחף / יו"ר משותף

לשעבר בכיר בשירותי הביטחון. ס' יו"ר לשכת המסחר ישראל – אינדונזיה. ס׳ יו״ר אגודת ישראל גרמניה

 
שלום קוולר

שלום קוולר / חבר הנהלה

לשעבר יו"ר המנהל הקהילתי בקעה רבתי בירושלים. מרצה בבצלאל. לשעבר מרצה במכללת הדסה והאוניברסיטה הפתוחה

 
אריה הס

אריה הס / יו"ר משותף

לשעבר מנהל המועצה הציונית. יו"ר התנועה להעצמת ירושלים. כיהן בתפקידים בכירים בסוכנות היהודית ובהסתדרות הציונית